Wrastający paznokieć
Odczuwasz ból palca podczas chodzenia? Masz opuchliznę lub stan zapalny na palcach u stóp? Twoje paznokcie mają nienaturalny kształt i zaginają się do wewnętrznych krawędzi? To może być problem z wrastającym paznokciem, który klasyfikuje się do leczenia podologicznego. Wrastający paznokieć to zmiana, z którą boryka się duża grupa społeczeństwa. Płytka paznokciowa zmienia swój naturalny tor wzrostu i zaczyna się wbijać w skórę okalającą paznokieć powodując ból i dyskomfort.
W naszym gabinecie podologicznym przeprowadzimy leczenie wrastającego paznokcia nadając mu prawidłowy tor wzrostu. Stosujemy specjalne klamry VHO (najskuteczniejsze metody korekcji wrastających paznokci), które prostują paznokieć i nadają mu anatomiczny kierunek. Każda z nich jest przygotowana w odpowiedzi na indywidualne potrzeby pacjenta, aby jak najlepiej dopasować je do kształtu paznokcia. Ten rodzaj terapii jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.
Jak uchronić się przed wrastającym paznokciem?
Wrastające paznokcie mogą być uwarunkowane genetycznie, jednak dotyczy to stosunkowo niewielkiej grupy osób borykających się z tego rodzaju schorzeniem. Dużo częściej sam pacjent przyczynia się do powstania bolesnego i nieestetycznego problemu na swojej stopie.
Przyczyny powstawania wrastających paznokci są różne, jednak najczęstszą z nich jest nieprawidłowe obcinanie paznokci. Wiele osób skraca je zbyt mocno, co przyczynia się do zaburzenia prawidłowego wzrostu. Drugą z przyczyn jest przycinanie paznokci na okrągło – usunięcie ostrych kącików paznokcia daje wyłącznie chwilową ulgę, a długofalowo jedynie pogarsza sytuację. Wrastanie paznokci może być również spowodowane nadmiernym uciskiem, wynikających z noszenia ciasnego obuwia, butów na obcasie lub obuwia powodującego nienaturalne ułożenie stopy.